מה זה NLP ומה הקשר ל-AI?

בינה מלאכותית (AI) פירושה שמכונות נעשות חכמות יותר. זהו מונח רחב המכסה מספר טכנולוגיות וטכניקות שונות.
למידע נוסף בתחום של מה זה NLP ואיפה לומדים את זה? וNLP נא לבדוק כאן: successcollege.co.il

חלק זה יציג בפני הקוראים את ההתפתחויות האחרונות בתחום הבינה המלאכותית וכיצד היא משמשת ליצירת תוכן טוב יותר לעסקים.

אנשים מדברים על בינה מלאכותית כבר עשרות שנים, אבל היא הגיעה רק לאחרונה לרמת תחכום שבה ניתן להשתמש בה ביישומים מעשיים. חלק זה יכסה כמה מההתפתחויות האחרונות ב-AI, כולל למידת מכונה, עיבוד שפה טבעית ולמידה עמוקה. כמו כן, נדון כיצד שלושת הטכנולוגיות הללו משמשות עסקים ליצירת תוכן טוב יותר עבור הלקוחות שלהם.

NLP היא תת-קבוצה של בינה מלאכותית (AI) שהיא מחקר ועיצוב של סוכנים אינטליגנטים. NLP כולל הבנת שפה טבעית, יצירת שפה טבעית, זיהוי דיבור וסינתזת דיבור, כמו גם מערכות טקסט לדיבור.

NLP הוא תחום של בינה מלאכותית שקיים מאז שנות ה-60 אך הפך לפופולרי רק בשנים האחרונות ככל שלמידת מכונה ולמידה עמוקה הפכו מתקדמים יותר.

החשיבות של NLP בהקשר של בינה מלאכותית מוסברת בקצרה:

עיבוד שפה טבעית (NLP) היא היכולת של מחשבים להבין את השפה האנושית בצורה כזו שניתן להשתמש בהם כדי לפתור בעיות, לענות על שאלות ולקבל החלטות. NLP פותחה לראשונה בשנות ה-60 אך הפכה פופולרית רק לאחרונה עם התקדמות למידת מכונה ולמידה עמוקה.

אז מה זה NLP?

NLP, או Natural Language Processing, הוא תהליך של הבנה וניתוח של השפה האנושית. זה חשוב לבינה מלאכותית מכיוון שהוא עוזר למכונות להבין שפה טבעית ורגשות אנושיים. NLP מייצג עיבוד שפה טבעית. 

זהו תת-תחום של בינה מלאכותית (AI) העוסק בהבנת השפה האנושית כדי להפוך מחשבים לאינטליגנטיים יותר.

NLP הוא קבוצה של אלגוריתמים למידת מכונה המשמשים לניתוח שפה טבעית ולחילוץ משמעות. זה יכול לשמש לניתוח סנטימנטים, מענה לשאלות, תרגום מכונה, סיכום, מערכות דיאלוג ועוד.

חלק זה יכסה את היסודות של NLP וכיצד הוא נמצא בשימוש בעולם האמיתי.

עיבוד שפה טבעית (NLP) היא היכולת של מחשב להבין את השפה האנושית. זוהי תת-קבוצה של בינה מלאכותית ולמידת מכונה.

NLP משמש ביישומים רבים, כולל:

– מכונת תרגום

– זיהוי דיבור

– הבנת טקסט

– הוראה

NLP עוזר גם בתחומים אחרים כגון כריית נתונים, תרגום מכונה, מענה לשאלות ועוד רבים.

איפה אפשר ללמוד NLP?

רבות מהמכללות מציעות קורסי לימוד NLP, אז חשוב מהכל לפני בחירת המקום להבין מיהו המרצה, אילו תעודות תרכשו במהלך הקורס ואילו פרקטיקות תלמדו.

חשוב מאוד לשים לב להסכמה בינלאומית שתקבלו בסיום הקורס, ואל תשכחו – NLP Practitioner זה לא אותו הדבר כמו NLP Master Practitioner. למה חשוב להחזיק בשתי התעודות ומה זה יתן לכם? 

לפרטים לחצו כאן