עולם המזרח עם השנים משתלט ונהיה חזק יותר ויותר בעולם המערבי וכן התחיל לתפוס תאוצה שנים האחרונות גם במדינת ישראל. עם ההתקדמות של סוגי הספורט היוגים, כל יום אנחנו מגלים על שיטה חדשה וסוג חדש של הספורט. אחד הדברים שהצליחו לתפוס תאוצה בשנים האחרונות הוא היוגה האווירית ואיתו ערסלי היוגה. אז בוא נקבל קצת פרטים בנוגע לערסלים הללו. 

אז מה היא יוגה בכלל? 

מדובר בפילוסופיה רוחנית אשר הפכה לאימון גופני רוחני שמקורו מגיע מן התורות ההינדיות. היוגה מטרתה הנה להגיע למצב שבו החושים מתכנסים פנימה ביחד והמחשבות אמן מסיחות את הדעת ותשומת הלב. הפילוסופיה היוגית מאמינה שבעת עשיית היוגה התודעה והנשמה חווים שלווה נצחית והם קוראים למצב הזה סמאדהי. היוגה הקלאסית כפי שאנחנו מכירים אותה מתחלקת להמון סוגים כגון הויניאסטה, האטה, ין יוגה, פאוור יוגה, ג'יוואמוקוטי, קונדוליני, איינגר, שאדו, אשטנגה ורבים אחרים. 

ההיסטוריה של היוגה אינה ידועה במדויק, אין הרבה חומרים כתובים שקשורים לנושא היוגה אבל המידע מתחיל להתאסף בשנים האחרונות יותר ויותר. ההודים לא תיעדו בצורה אמינה את הכרונולוגיה ההיסטורית שלהם עד לעת המודרנית כפי שאנחנו מכירים אותה. בגלל זה כיום לאף אחד אין באמת את המושג מתי התחילה היוגה. "הריג וודה" הוא אחד מן הכתבים העתיקים שמביאים לנו את ההוכחה לתרגולים השונים של היוגה וכן הוא מן הכתבים היחידים העתיקים שבאמת מתארים את המדיטציה ואת ההשפעות שלה. 

היוגה היוותה כדרך רוחנית ששילבה בתוכה כל מיני טכניקות ותרגולים שהמטרה שלהם הייתה אחת, להסדיר וחבר את הגוף עם נפש בעזרת שלל תרגילים כמו תרגילי גוף וכן טכניקות נשימה רבות ומגוונות. חכמי הודו היו אלו שפיתחו את התרגילים הללו והם הועברו בסודיות שיטות מדיטציה אלו לתלמידיהם וכך זה הועבר מן האחד לשני. 

אז איך השתלב פתאום ערסל בכל הסיפור? 

הערסל הנו חלק משיטת יוגה חדשה יחסית שנקראת יוגה אווירית. מדובר בשיטת יוגה שאינה קדומה והיא הגיעה בכלל מאירופה, שיטה זו משלבת אקרובטיקה אווירית מהקרס ויוגה ואפילו במדינות כמו ארה"ב שילבו שיטה זו עם פילאטיס וכן אפילו עם שיטות ריקוד רבות. היוגה האווירית משלבת בתוכה ריחוף חסר משקל שמייצר אותו ערסל. הערסל נותן קלות וביטחון ומייצר תנועה חופשית לכל כיווני המרחב, ובכך התרגילים המורכבים ביותר הופכים לנגישים ופשוטים עוד יותר. 

אז מה זה הערסל הזה בעצם? 

ערסל היוגה הנה ערסל מיוחד, הוא עשוי לרוב ממשי מעורב בניילון ובכך שומר על רכות רבה לצד קשיחות מיריבית. כמובן שהערסלים הנם מאוד בטיחותיים והם מהווים מנוף לעבודה חופשית גם במשקלי גוף מאוד גבוהים. הערסל מה שהוא נותן בעיקר הוא את האפשרות לביצוע אימוני גוף מלא והסיבה לכך היא מאוד פשוטה – כאשר הגוף מתנתק מן הקרקע הוא מרגיש צורך להשתמש בכל שריר בגוף בכדי לשמור על שיווי המשקל ולכן רוב התרגילים שמתבצעים ביוגה האווירית בעזרת הערסל, מביאים אימון גופני מלא. 

הערסל בעצם מפחית מן העומס על המפרקים והרקמות הרכות, ומפתח גמישות וכח בשרירים רבים באופן מהיר מאוד יחסית לשרירים שאנו מפתחים בעבודות קרקע. הייצוב מוביל ברוב המקרים לחיזוק השרירים העמוקים. השילוב של העולם האקרובטי לצד היוגה מהווה שחרור לא רק לשרירים אלא גם לנפש. 

אז כפי שאתם מבינים העולם הרוחני והעולם החומרי נפגשו ונוצר סגנון יוגה חדש מדהים ומעניין במיוחד. ריחוף בתוך ערסלים לצד עבודה סזיפית וקשה ילמדו אתכם טכניקות חדשות וטובות ויעלו לכם את הכושר הגופני באופן שלא תבינו לפני שתנסו. היוגה האווירית בכלל וערסל היוגה בפרט מהווים עולם ומלואו אשר ילמד אתכם הרבה על שלוות הנפש והתעצומות הפנימיות שלכם לצד העלאת קורדינציה וכן אינטיליגנציה תנועתית. אם אתם מעוניינים להתנסות בלעוף במשך זמן קצר, וכן לעשות קצת כושר על הדרך ולגלות על עצמכם דברים חדשים יש לכם את היוגה האווירית שמחברת בין המזרח למערב באופן מושלם ונותנת להם כלים רבים הן בכדי להעלות את רמת הכושר הגופני והן בכדי להעלות את היכולות פנימיות החבויות שלכם. לכן הערסל הינו השילוב המושלם בין יוגה לבין אקרובטיקה, תנסו, מה יש לכם להפסיד?